נישואים אזרחיים
שאלות, עדכונים ועוד.
hp-i-info-icon

ד.וולפרט - משרד עורכי דין
להיות בידיים טובות

טלפון נייד: 054-6446177
משרד: 03-6398989
דוא”ל: dinaw.law@gmail.com
כתובת: רחוב החשמונאים 91 תל אביב

נישואים אזרחיים

החוק במדינת ישראל:

החוק במדינת ישראל אינו מאפשר נישואים אזרחיים בתחומה של המדינה. הנישואים היחידים המוכרים ע"י המדינה הינם נישואים דתיים.

נישואים דתיים, בן שני בני זוג בעלי אתה הדת ולעיתים אף מאותו פלג דתי בלבד.

הסנקציה העונשים של בני זוג הנשאים שלא דרך המוסדות הדתיים – נישואיהם לא יהיה בתוקף ולא יהיו רשמיים ולא יוכרו עי המדינה. הלכה למעשה אנו מדברים על נישואים שאינם מוכרים במסגרת רשמית, ברם ניראה כי הזוגות הנישאים בנישואים אזרחיים בישראל יודעים זאת ומקבלים את ההכרה מחבריהם בני משפחתם והמשתתפים השונים בטקס.  הכרת הרשות, כך ניראה, חשובה להם פחות.

המאסר לבוחר להינשא בנישואים אזרחיים ולעורך הנישואים – שנתיים מאסר!

לעניין זה אנא ראו את מאמרו של תומר פרסיקו – http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2156763

אנו סבורים כי ספק רב אם ימצא מי שיבקש להאשים זוג המתחתן בנישואים אזרחיים בארץ וספק רב אם אכן ידונו אותו למאסר.

משרדנו סבור כי המחוקק כשל שנים רבות בהבטחות ברורות להסדיר את האפשרות לנישואים אזרחיים לאזרחים המעוניינים לעשות כן והמשלימים הישירם הם אותם אזרחים.

 

מדוע נישואים אזרחיים?

  1. ראשית לאותם אנשים שאין להם כל פיתרון לאפשרות נישואים – חסרי דת. נאמר כי המחוקק ניסה להסדיר את העניין ולהציע ברית זוגיות אך הלכה למעשה הזוגות שהשתמשו באפשרות זו היא מעטה והפיתרון הוא לא ראוי, לא מכסה את הבעייתיות ואינו מצדיק את השנים הארוכות שניתנו למחוקק ולמפלגות החילוניות להסדיר את הנושא. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3978998,00.html
  2. שנית לאותם אנשים שאינם יכולים להינשא מבחינה דתית – כהן עם גרושה, ממזרים, בני אותו המין ועוד. http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.2346135
  3. חילוניים, אתאיסטים שאינם מעוניינים להינשא לפי ההלכה – ניתן לבצע נישואים חילוניים, אך גם אלו אינם רשמיים ולא יקבלו כל תוקף – http://www.tkasim.org.il/49949/%D7%98%D7%A7%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%99%D7%9F-%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%99
  4. וכמובן, בני זוג שאינם מאותה הדת המבקשים להינשא. אלו הניזוקים העיקריים אשר עליהם להתמודד עם קשיחות ליבה של הרשות, דעותיו הקדומות של הפקיד ועם יחס שנותנת להם החברה, על בחירתם זו.

 

נדגיש כי משרדנו סבור שהמחוקק אינו מבצע עבודתו והאפליה כנגד אותם אזרחים באוכלוסיה אינו הוגן, אינו ראוי וחבל שמונע משיקולים פוליטיים שאינם לטובת האזרח. משרדנו סבור שאזרח שנתן והעניק למדינה, אזרח שומר חוק, משלם מיסים שמאמין בערכיה של המדינה, חייב המחוקק לדאוג לזכויותיו! עד היום, כל מפלגה שחרתה על דגלה את שינוי הסטטוס קוו, לא עשתה והפרה הבטחותיה לבוחריה.

נישואים אזרחיים, היכן?

  1. קפריסין – במעמד שני הצדדים:

המקום המועדף לזוגות ישראליים לחתונה הוא האי קפריסין השוכן מרחק של 45 דקות טיסה ושייט רומנטי של לילה אחד בלבד. בקפריסין ניתן לערוך חתונות צנועות, אשר בהם נוכחים בני הזוג ואלי ארבעה חברים. ניתן לערוך חתונות מצומצמות, של כעשרים איש, וחתונות גדולות של ארבע מאות איש ויותר.

 

החתונה נערכת ונחתמת בעירייה (ניתן להינשא בכל עיר בקפריסין) והנישואים תקפים בכל העולם, גם בישראל.

 

ניתן לשלב טיול של ימים אחדים באי יחד עם החתונה.

 

  1. נישואי אל – סלבדור

 

נישואים אלו יכולים להיערך ללא נוכחות בני הזוג. בני הזוג מיפים כוחו של שליח המעיד על כוונת הזוג להינשא ובאל סלבדור תחתם תעודת הנישואים, והנישואים יוכרו בארץ.

 

נציין כי משרד הפנים מערים קשיים על בני הזוג הנישאים בסוג נישואים זה ומבקש לרשום אותם כמנהלים את חייהם לפי נוהל "חיים משותפים" (ראה מאמרינו) אולם פסיקותיו האחרונות של בית המשפט מכופף את ידו של משרד הפנים לרישום הנישואים.

 

היתרון בנישואים לעומת חיים משותפים:

 

בסופו של ההליך שבו בני הזוג נשואים, בן הזוג הזר יזכה לקבלת תעודת אזרחות ישראלית, הדבר אינו נכון לגבי בן זוג מוכר בציבור של אזרח ישראלי.

משרדנו והשירות הניתן בו:

משרדנו מעניק ללקוחותיו מעטפת רחבה של כל הנושאים העומדים על הפרק.

 

עו"ד חיים זובידה שרת בשגרירות ישראל בקפריסין, אישר וחתם על תעודות נישואים שנערכו בקפריסין וסייע לזוגות רבים להינשא במקום באמצעות השירות הקונסולרי.

משרדנו ידאג לכל פרטי החתונה בקפריסין, ידאג לאשר את התעודות, להחזירם לארץ ולרשום את הנישואים במשרד הפנים.

אם לקוחותינו נישאים בנישואי אל סלבדור, אנו נדאג לשליח, מיופה כוח, נדאג להסדרת תעודת הנישואים ורישום הנישואים במשרד הפנים.

 

משרדנו נמצא כאן כדי לסייע לכם.  

מלא את פרטיך כאן  או צור קשר.

 

 

לפגישת ייעוץ לא מחייבת, פנה אלינו עוד היום   נייד: 054-6446177
או השאר פרטים