נוהל חיים משותפים
שאלות, עדכונים ועוד.
hp-i-info-icon

ד.וולפרט - משרד עורכי דין
להיות בידיים טובות

טלפון נייד: 054-6446177
משרד: 03-6398989
דוא”ל: dinaw.law@gmail.com
כתובת: רחוב החשמונאים 91 תל אביב

נוהל חיים משותפים

מדיניות משרד הפנים והרשויות:

מדיניות משרד הפנים היא להגביל הגירה שאינה "יהודית" לארץ ישראל.

לצערנו, וכפי שניתן ללמוד ממאמרנו אודות דרך הטיפול בבני זוג נשואים (יהודי ושאינו יהודי) משרד הפנים, הרשות והמדינה מערימים קשיים רבים בדרכם של האוהבים וזאת משום מדינות ברורה של סירוב הגירה שאינה יהודית לארץ.

משרד הפנים כשלוח שהפנים את המדיניות, מיישם אותה בדרך שלדעת משרדנו אינה ראויה. הגבלת הגירה שאינה יהודית לתוך הארץ כהגירת עבודה, הגירה דתית ואו פוליטית וערכית, אכן ראוי להתייחס אליה במדיניות ברורה (דבר שהרשות מתחמקת ממנו כבר שנים). לדעתנו אין הדבר דומה להגירה של בן זוג בעל אזרחות זרה אל מדינתו של בן הזוג הישראלי.

הגבלת אשרה:

משרד הפנים, בבואו להעניק אשרה לתייר זר, מעניק לו אשרה לחודש שהייה אחד בלבד ולא יותר. בני זוג שהכירו, זקוקים לזמן ממושך יותר על מנת לדעת אם זהו בן הזוג איתו הם רוצים לחיות את חייהם. הרשות, יתכן שתאריך את השהות בחודש נוסף, ברם, הדבר לא יעשה שוב ושוב.

בני הזוג זקוקים להסדיר את מעמדו של בן הזוג הזר, ולהסדיר את מעמדם כבני זוג ידועים בציבור וכל זאת על מנת לבחון את האפשרות לחיות את חייהם יחד כבני זוג.

הדרך לעשות זאת היא באמצעות, נוהל חיים משותפים 5.2.0009.

הגבלת האשרה אינה מאפשרת לבני הזוג זמן או מרווח אמיתי לבדיקת מערכת היחסים וכך נכשלים בני הזוג והרשות נכשלת כאשר אינה מעניקה את האפשרות האמיתי לבני הזוג לבדיקת מערכת היחסים והיא נותרת עם חששות שהמדובר במערכת יחסים פקטיבית.

מה יכולים בני הזוג לעשות?

על בני הזוג להגיש בקשה מסודרת למשרד הפנים בבקשה להפוך עצמם לידועים בציבור. יש לזכור כי המעמד מחייב וטומן בחובו חובות משפטיות, יחד עם הזכויות שמוענקות איתו.

המעד לפיכך, אינו רישומי בלבד אלא גם יכול לכוף את בן הזוג לרצונותיו, חובותיו וחייו של בן הזוג. לכן יש להתייעץ ראשית עם משרד מומחה בתחום היכול להסביר ולהזרים תוכן אל תוך ההליך.

ההליך, נוהל חיים משותפים, יתחיל בהצגת מסמכים, תעודות, תצהירים, אישורים, מסמכי מקור מאומתים וחתומים ועוד כהנה וכהנה ע"פ רצונו של הפקיד המטפל בבקשה. לאחר קבלת המסמכים יקבע מועד לשימוע.

השימוע, הוא בעצם חקירה נמרצת של פקיד משרד הפנים המבקש למצוא סתירה או טעות בתשובות בני הזוג. כל בן זוג ייחקר בנפרד, החקירה יכולה לארוך כמה שעות, התנאים הם מגבילים והתחושה הכללית אינה נוחה כלל ועיקר.

ידוע כבר על מקרים שבהם נשאלו בני הזוג בכוונה שאלות מטעות, או נרשמו חצאי משפטים ואף מקרים שבהם הושמטו משפטים מתשובות בני הזוג על מנת ליצור מצג שבו בני הזוג ענו כביכול בסתירה על אותה השאלה.

הפקידים גם אינם מעדכנים אם הם עומדים בניגוד עניינים ולעיתים גם משפיעה עליהם המדיניות, או דעותיהם האובייקטיביות על בן הזוג, על האזרח הישראלי, מוצאו דתו ומינו.

הצעתנו, גם אם אתם בטוחים שמדובר בהליך פשוט, גם אם אתם בטוחים שהפקיד מיד יראה את האהבה הגדולה השוררת ביניכם, גם אם אין לכם מה להסתיר, עליכם להתייעץ עם משרד מומחה. הסיפורים שאנו נתקלים בהם בבואנו לערער על החלטות משרד הפנים השונות בבקשה זו, אינם משאירים כל מקום להתלבטות.

דוגמאות לשאלות שנשאלו מבקשי הבקשה:

  1. מהו מספר הדרכון של חמתך?
  2. מהו דגם הטלוויזיה שנמצא בסלון ביתכם המשותף (לא שם החברה, דגם!).

 

דוגמאות אלו רק מבהירות עד כמה עז רצונם של חלק מהפקידים ליישם את המדיניות, גם על גבם של אזרחים המנהלים מערכת יחסים אמתית ולהכשיל את בקשתם בהתאם לנוהל חיים משותפים.

מומחיות משרדינו:

  1. משרדינו מלווים את בני הזוג החל מתחילת ההליך.
  1. בעת הישיבה הראשונה אנו נחליט על אופן הגשת הבקשה, אם בנוהל חיים משותפים ולאחרים נישואים ואם נישואים והגשת בקשה למשרד הפנים.
  1. אנו נדאג לאופי הנישואים, מיקומים וכל ההסדרים. אם בקפרסין, אם במעמד צד אחד ואם באמצעות שליח (ללא צורך ביציאת בני הזוג מהארץ כלל).
  1. אנו נכין ונבדוק את הבקשה, נכין אותו ונסדר אותה כדי שתתאים לכל דרישות המשרד המחמירות וגם ניצור ונגדיר גבולות לחקירה.
  1. אנו נבדוק את המסמכים על מנת שאלו יהיו חתומים וערוכים כדין מכל המדינות שנדרשת החתימה מהן.
  1. אנו נכין אתכם לחקירות באמצעות שאלות רבות והדמיה מלאה של החקירה על מנת שלא תהיינה הפתעות או לחצים מיותרים באותו היום.
  1. אנו נהייה אתכם בהגשת הבקשה ובעת הריאיון ונבדוק כי השאלות, החקירות, ויחסם של פקידי משרד הפנים הוגן ותואם לנדרש.

אל תסתפקו בפחות!

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות, צרו קשר כעת.

קישורים לעניין זה:

התעללות משרד הפנים בבני זוג לא יהודיים של ישראליים

מניעת חיים משותפים של ישראליים ואזרחים אפריקאים

פס"ד ויצמן

פס"ד עדאלה

 

משרדנו נמצא כאן כדי לסייע לכם.  

מלא את פרטיך כאן  או צור קשר.

לפגישת ייעוץ לא מחייבת, פנה אלינו עוד היום   נייד: 054-6446177
או השאר פרטים