הסדרת מעמד בן זוג זר
שאלות, עדכונים ועוד.
hp-i-info-icon

ד.וולפרט - משרד עורכי דין
להיות בידיים טובות

טלפון נייד: 054-6446177
משרד: 03-6398989
דוא”ל: dinaw.law@gmail.com
כתובת: רחוב החשמונאים 91 תל אביב

הסדרת מעמד בן זוג זר

י' תושב הצפון נישא בשעה טובה ובמזל טוב לאזרחית אוקראינית. י' ביקש לנסות ולפעול באופן עצמאי מול משרד הפנים לפי נוהל הסדרת מעמד לבן זוג זר.

י' פנה למשרד הפנים וקיבל הנחיות שאינן נכונות! לאור ההסבר שקיבל, הוא סבר כי הוא יכול להזמין את רעייתו לארץ ואחרי הגעתה, להסדיר את מעמדה, דבר המנוגד לנוהל.

כאשר רעייתו של י' הגיעה לישראל ופרטיה נבדקנו בביקורת הגבולות בנתב"ג, הודיעו לה אנשי ביקורת הגבולות כי עליה לעזוב את הארץ. רעייתו של י' נאלצה לעזוב את הארץ ולחזור לאוקראינה.

י' פנה למשרדנו ויחד הגשנו בקשה בהתאם לנוהל בני זוג נשואים במשרד הפנים.

כשלושה חודשים לאחר גירושה של רעייתו של י', הצליח משרדנו להשיב אותה לארץ ולהסדיר את מעמדה בהתאם לנוהל הסדרת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי.

נ' יכולה כיום לעבוד בארץ, היא וי' חיים חיי נישואין מאושרים בצפון ויחד הם נמצאים בעיצומו של ההליך המדורג לקבלת אזרחות ישראלית.

מה עלינו ללמוד מסיפור זה?

משרד הפנים אינו מעוניין להקל על בני זוג (ישראלים וזרים) את הסדרת המעמד. אף אם נראה כי אין קושי לעבור את ההליך באופן עצמאי, נסיוננו מוכיח כי אין הדבר נכון. יצויין כי מעבר לזמן המבוזבז ולעוגמת הנפש שיחוו רוב הזוגות שינסו לנהל את ההליך ללא ייצוג, הגשת ערר אחרי שבקשה סורבה ואחרי שנעשו טעויות בניהול ההליך הראשוני, מורכבת יותר.

עלינו לזכור כי בסופו של הליך הסדרת המעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי מקבל בן הזוג אזרחות ישראלית, דרכון, תעודת זהות ואת כל הזכויות הנלוות של אזרח ישראלי. מצד שני, כאמור, דחיית הבקשה יכולה להוביל לסחרור של הליכים משפטיים לתקופה ארוכה שבה ימצאו עצמם בני הזוג חיים בנפרד במדינות שונות.

מומלץ לפנות למשרד מומחה בתחום היכול להעניק לכם ליווי מקצועי מלא לכל אורך ההליך, למנוע תקלות וקשיים ולהוות משענת.

לפגישת ייעוץ לא מחייבת, פנה אלינו עוד היום   נייד: 054-6446177
או השאר פרטים