אזרחות בישראל
שאלות, עדכונים ועוד.
hp-i-info-icon

ד.וולפרט - משרד עורכי דין
להיות בידיים טובות

טלפון נייד: 054-6446177
משרד: 03-6398989
דוא”ל: dinaw.law@gmail.com
כתובת: רחוב החשמונאים 91 תל אביב

אזרחות בישראל

IMG_20151227_184810

אזרחות בישראל למי?

התשובה לשאלה, למי מגיעה אזרחות ישראלית, מצויה בחוק האזרחות, תשי"ב-1952. כל הנמנים בחוק זכאים לבקש אזרחות בכפוף לסייגים וההגבלות המפורטות.

ראשית, כל יהודי אשר מוכיח את יהדותו, המעוניין להשתקע בארץ ולחיות בה, רשאי להגיש בקשה לקבלת אזרחות.
שנית, קבלת אזרחות מכוח ישיבה – כל אזרח שישב בארץ, כלומר היה תושב בה מיום הקמתה ולא קיבל אזרחותו מתוקף חוק השבות, יכול לבקש אזרחות ישראלית.
שלישית, מכוח לידה – מי שאחד מהוריו ישראלי זכאי לקבל אזרחות ישראלית.
רביעית – מכוח אימוץ – דהיינו מי שאומץ ע"י אזרחים ישראליים על פי חוק.

אפשרות לקבלת אזרחות בישראל:

אדם יכול לבקש אזרחות ישראלית אם הוא מקיים את הנתונים הבאים:
בגיר, נמצא בישראל, היה בישראל לפחות שלוש שנים מתוך החמש שלפני הגשת הבקשה, זכאי לשבת בה ישיבת קבע, השתקע בארץ או שבכוונתו להשתקע בארץ, יודע עברית ידיעת מה, יוותר או וויתר על אזרחותו הקודמת, יצהיר אמונים למדינה.

לגבי אפשרות מתן אזרחות בישראל נשים לב כי:

1. אין המדובר בתושבי האזור, דהיינו תושבי השטחים ופלסטינאים אינם יכולים לרכוש אזרחות מכוח סעיף זה.
2. המדובר בתושב קבע ולא מספיק כי הוא נמצא בארץ שנים רבות. הסטטוס במשרד הפנים צריך להיות "תושב קבע".

חוק השבות, עיקרון אזרחות על בסיס דתי:

חוק השבות מסדיר את זכאותו של כל יהודי לעלות לישראל. כלומר, כל יהודי הוא בעל זכאות לאזרחות ישראלית. זכאות זו היא כמעט אוטומטית!
מדוע כמעט אוטומטית ולא אוטומטית לחלוטין? כיוון שכל זכאות צריכה לעמוד במגבלות, גם לאחר שהוכיח מבקש הזכאות כי הוא יהודי.
ראשית הזכאי חייב להביע רצון להשתקע בישראל. נדגיש ונאמר כי אין המדובר במילים בלבד בפן ההצהרתי, אלא בנקיטת מעשה פיזי שחייב להיות מלווה להצהרה.שנית, שר הפנים יבדוק אם הזכאי פועל נגד העם היהודי, עלול לסכן את בריאות הציבור או את ביטחון המדינה או בעל עבר פלילי העלול לסכן את שלום הציבור.

בכל אחד מהמקרים הללו רשאי שר הפנים להורות על ביטול זכאותו של היהודי לקבלת אזרחות.

אזרחות בישראל לבן זוג נשוי של אזרח ישראלי:

אפשרות זו, לרכוש אזרחות דרך נישואין לאזרח ישראלי היא דרך חתחתים. במקום שבו הרשות צריכה לסייע ולהקל, עושה היא את ההפך הגמור וזאת בשל מדיניות המקשה לקלוט מהגרים שאינם יהודים.
התנהלות הרשות מקשה עוד יותר כאשר מדובר באזרחים ישראלים ממוצא ערבי. אז מציבה הרשות מהמורות וקשיים רבים יותר בפני האזרח ובפני בן זוגו הזר.
מדיניות של התשה, ראיונות, אי עמידה בנהלים, בקשת מסמכים שוב ושוב, ועוד כהנה וכהנה, גורמת לאזרחים רבים תחושות תסכול ומרמור ובזבוז זמן ומשאבים.

זכאות לפי חוק השבות:

למרות הקביעה הנחרצת במגילת העצמאות ובחוק השבות, מעשית משרדנו נתקל בהתעלמות מוחלטת מהחוק, בבדיקות דקדקניות ומתמשכות שלא לצורך, בסחבת בלתי נסבלת..
הרשות מערימה קשיים על העולים בכל מסגרת אישית, אם בנישואין, אם בהבאת בני משפחה וקרובים ואם בהסדרת מעמדם של בני הזוג וילדיהם.

טיפול במשרדנו:

כדי שלא יווצר הצורך להתמודד עם הליכי ערר וערעור אחרי סירוב בקשה, ובפרט כשהתיק נוהל לא נכון מהרגע הראשון, הטיפול חייב להיות מופקד בידי מומחים בעלי ניסיון.
משרדנו מסייע ללקוחותיו להגיש את הקשותיהם באופן הנדרש ולהשיג את המעמד המבוקש (תושב ארעי, קבע או אזרח), במהירות וביעילות ובהפחתת הקשיים למינימום האפשרי.
עו"ד חיים זובידה- שרת שנים רבות כמנהל המחלקה הקונסולרית בשגרירויות ישראל בחו"ל, ערך בעצמו ראיונות למבקשים מעמד בישראל, טיפל באלפי בקשות והסדיר את עניינם של אזרחים רבים אל מול הרשות. ניסיוננו הרב בטיפול בתיקים משני צדי המתרס מעניקים למשרדנו ידע מקצועי שאין דומה לו בארץ.

משרדנו נמצא כאן כדי לסייע לכם.
מלא את פרטיך כאן או צור קשר.

לפגישת ייעוץ לא מחייבת, פנה אלינו עוד היום   נייד: 054-6446177
או השאר פרטים